Vánoční trhy Praha

Jestli patříte mezi milovníky vánoc a vánoční atmosféry, nenechte si ujít vánoční trhy v Praze. Největší vánoční trhy v České republice můžete navštěvovat v Praze, nejčastěji již od prvního prosince daného roku. Stánky, vůni skořice a medoviny a nejrůznější atrakce můžete navštěvovat povětšinou hlavně na Staroměstském a na Václavském náměstí. A jako již tradičně se s trhy budete moci setkávat až do počátku nového roku a trhy na Václavském náměstí často trvají i další dva první týdny ledna.

Vídeň, Drážďany nebo Praha

V pořádání vánočních trhů není Praha ojedinělá. Adventní vánoční trhy se pořádají prakticky ve všech větších městech a ve všech hlavních městech. Češi si velmi oblíbili vánoční trhy ve Vídni nebo v Drážďanech, jelikož tato města jsou jen kousek od hranic a cesta je tedy kratší než třeba do skvostných trhů Amsterdamu nebo Londýna či Paříže.

Vídeň i Drážďany nabízejí velká náměstí plná maličkých a milých stánků, ale vedle toho i tematický laděné vesničky, kde si na své přijdou děti, milovníci určitých jídel či nápojů nebo historie. Praha naproti tomu vsází na klasickou českou atmosféru, kde nikomu nenutí dané okruhy, vstupenky nebo přehršel stánkařů striktně zaměřených na určitý produkt. Praha nabízí kompletní atmosféru, ve které si snadno najdete, po čem toužíte. Třeba i nákup dárku na poslední chvíli.

Adventní vánoční trhy Praha

Pražské vánoční trhy již mají svou tradici, ve které se úspěšně pokračuje i dodnes. Vedle největšího vánočního stromu na Staroměstském náměstí se Pražané a návštěvníci hlavního města mohou tradičně těšit na adventní vesničku se známými a oblíbenými červenými střechami. V domečkách, které jsou pro tuto chvíli malými obchůdky, mohou návštěvníci zakoupit prakticky cokoliv: vánoční dekorace, drobné dárky a samozřejmě i občerstvení.

Vše je hezky a svátečně vyzdobeno, vše dýchá vánoční atmosférou. Nechybí ani kulturní, převážně hudební, vystoupení na připravených podiích. Většinou zde zaznívají koledy z úst malých dětí, které prezentují své celoroční snažení v zájmových kroužcích a sborech. Nechybí přitom ani zahraniční hosté a interpreti.

Pražské vánoční trhy mají ale i další tradice, například Mikulášská veselice, rozlévání rybí polévky na Štědrý den nebo bujaré ukončení adventu a oslavení Silvestra a Nového roku.