Nákupní centra v Praze

Praha, jako hlavní, ale i největší město, láká mnoho investorů. Je to dáno především tím, že je v Praze dost lidí a hlavně silná střední třída, která může utrácet své peníze a tak se investoři nebojí jít do megalomanských projektů, kterými nákupní centra bezesporu jsou.

Od obchodního domu po nákupní parky

První obchodní dům v Čechách vznikl právě v Praze – obchodní dům Kotva ostatně, ač ve změněné podobě, funguje i dnes. Nákupní centra v Praze začala růst hlavně po roce 2000 a stále se objevují nová. A vede to dokonce k tomu, že vedle nákupních center jako je Palladium nebo Arkády na Pankráci a nyní rostou i nová nákupní centra přímo v centru Prahy a už nikoliv pouze na okrajích. Dalo by se vlastně říci, že každá městská část má alespoň jedno velké, nebo několik středních obchodních center. A na okrajích Prahy najdete už vyloženě nákupní parky, kde je několik velkých center po kupě, hned vedle sportovišť, restaurací a parkovišť. Zkrátka oblast, kde může rodina strávit celý den nakupováním a užíváním si.

Palladium Praha

Mezi ty novější nákupní centra v Praze patří Palladium. Otevřeli ho s velkou slávou v říjnu roku 2007. Jeho vznik ale nebyl příliš čistý, jak už to u nákupních center v historických zástavbách bývá. Palladium totiž vyrostlo v prostoru původních historických kasáren na Náměstí republiky přímo v centru města. Milovníci nákupů jsou šťastni díky dopravní obsluze a přístupnosti centra, které je skoro uprostřed Prahy. Palladium na pěti patrech nabízí celou řadu obchodů všech zaměření, patro plné restaurací a bufetů i kaváren a nabízí i klasický hypermarket. Skvělé je, že má Palladium vlastní podzemní parkoviště i vchod do metra.

OC Chodov - Obchodní centrum Chodov

Jestli byste rádi navštívili Obchodní centrum Chodov, zajeďte na jižní konec Prahy do Roztylské ulice u dálnice D1. Nebo třeba metrem, protože přímo pod obchodním centrem nachází stanice metra B Chodov. A také můžete jet autobusem, které staví nedaleko vchodu. Obchodní centrum Chodov nabízí pouze dvě patra, za to však opravdu rozsáhlou plochu, takže své nákupní touhy ukojí snad každý návštěvník.

Metropole Zličín

Pokud chcete navštívit Metropoli Zličín, stačí vám dojet na konečnou stanice metra B Zličín a pak pár minut pěšky. Zličínské nákupní centrum najdete v Praze 5 v ulici Řevnická. A pokud chcete vlastním vozem, jeďte směrem na dálnici D5 přes rozvadovskou spojku. Zličínské nákupní centrum vám nabízí 130 obchodů všech možných zaměření i značek a klasicky i hypermarket.